00:18 20 08 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE Farul Constanța, victorie cu FC Hermannstadt, la meciul 500 al lui Hagi din cariera sa de antrenor

19 Aug, 2024 22:43 270 Marime text

Farul Constanța întâlnește FC Hermannstadt, astăzi, 19 august 2024, la Ovidiu, în ultimul meci al etapei a șasea a Superligii 2024/2025.

În această confruntare, managerul tehnic al Farului, Gheorghe Hagi, bifează meciul 500 din cariera de antrenor!
Gheorghe Hagi. Sursa foto: Farul Constanța
Clubul constănțean a marcat acest moment, iar, înaintea de startul partidei, Hagi a primit o plachetă și un tricou cu numărul 500, care i-au fost oferite de Gheorghe Popescu, președintele Farului.

Hagi, 500 de meciuri ca manager tehnic. Cifră istorică atinsă de antrenorul nostru, este mesajul Farului.

Startul simbolic al partidei a fost dat de fostul jucător și antrenor al Farului Gabriel Zahiu.

UPDATE:

La pauză, scorul este 1-0 pentru Farul, după golul marcat de Rivaldinho, în minutul 7.

UPDATE:

În minutul 57, scorul este 3-1 în favoarea Farului. Au mai marcat Grigoryan (51), din nou Rivaldinho (57), respectiv Murgia (48), care egalase pentru FC Hermannstadt.

UPDATE:

În minutul 63, la Farul intră pe teren Denis Alibec

UPDATE:

În minutul 83, FC Hermannstadt reduce din diferență, 2-3, autorul golului - Dragoș Iancu

UPDATE:

Meciul s-a încheiat, Farul a câștigat cu 3-2.

În urma acestui succes, „marinarii“ au acumulat șapte puncte și au urcat în clasament de pe ultimul loc, 16, pe opt, având două victorii, un egal și trei înfrângeri în șase partide, golaveraj 7-7.

În etapa viitoare, Farul va juca în deplasare cu UTA (locul 11, cu 6 puncte), partida fiind programată luni, 26 august 2024, de la ora 22.00.

Gheorghe Hagi, la meciul 300 ca antrenor în prima ligă (GALERIE FOTO + VIDEO)