02:21 07 09 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Farul Constanța, victorie în amicalul cu divizionara secundă Concordia Chiajna (GALERIE FOTO)

07 Sep, 2024 00:18 166 Marime text

În pauza competițională datorată acțiunilor loturilor naționale ale României, Farul Constanța și divizionara secundă Concordia Chiajna s-au întâlnit într-un meci amical, în care staff-ul tenic al „marinarilor“ a putut oferi mai multe minute celor care au evoluat mai puțin în Superligă, dar și tinerilor din cadrul Academiei Hagi.

În lotul deplasat pentru amicalul din deplasare cu Chiajna s-au aflat 11 juniori.

Dintre aceștia, patru sunt născuți în 2007 (Alex Marchidan, Rareș Munteanu, Andreas Birbic și Dragoș Rîpeanu), iar alți cinci în 2008 (Ricardo Căldăraru, Darius Dragomir, Andrei Oancea, David Pătru și Matei Berchez). Luca Banu și Mario Aioanei (2005) au întregit lista acestora.

Meciul s-a încheiat cu succesul Farului, scor 1-0 (0-0), golul fiind marcat de Cristi Ganea (80).

A fost o partidă cu multe ocazii la ambele porți, o bară a gazdelor în prima repriză, dar cu un singur gol în final, reușit de Cristi Ganea în min.80, șut la colțul lung de la 10 m lateral stânga, se arată pe site-ul oficial al Farului.

Au evoluat:

Concordia Chiajna (antrenor, Ilie Poenaru): Vâlceanu - Alexe, Okpolopko, Misaras, Dobrescu - Lazăr, Prejmerean - Petkovski, R.Ion, Burcea - Ghimfus. Au mai intrat: Fara - A.Iancu, Marc, Dumbravă, Dima, Neicuțescu, Ciuciulete, Mocanu, Ad.Petre, Ad.Bălan, Rodriguez, M.Dragomir.

Farul (manager tehnic, Gheorghe Hagi): Ducan - Aioanei (65 Ganea, 85 Dragomir), Dican (46 R.Munteanu), Gustavo (85 Căldăraru), Buta (85 Rîpeanu) - Vînă (46 Mustacă), Banu (81 Marchidan), Casap (81 Oancea) - Merloi (65 Grigoryan, 85 Birbic), Rivaldinho (81 Pătru), Ciobanu (65 G.Iancu, 85 Berchez).

Sursa foto: Farul Constanța