09:49 28 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal CS Medgidia a promovat în Liga a 3-a (GALERIE FOTO)

23 Jun, 2024 23:57 1533 Marime text

Echipa de fotbal CS Medgidia, campioana județului Constanța, după ce a câștigat ediția 2023/2204 a Ligii a 4-a, a reușit și promovarea în Liga a 3-a, trecând la baraj, în dublă manșă, de Voința Cudalbi (județul Galați).

După 2-1 în tur, în deplasare, echipa antrenată de Gelu Hampu a disputat returul pe teren propriu și s-a impus cu 4-1.

Pentru gazde au marcat Dănuț Petrescu (din penalty), Cojocaru, Dogaru și Iftime.

CS Medgidia a reușit să obțină promovarea în Liga a III-a, după un sezon extraordinar și plin de momente memorabile.

În meciul retur, băieții noștri au învins-o pe Voința Cudalbi cu un impresionant scor de 4-1, demonstrând încă o dată valoarea lor. Deși la pauză scorul era egal, Medgidia s-a desprins și a făcut o repriză secundă extraordinară. Pentru Medgidia au marcat astăzi: Dănuț Petrescu (11 m), Cojocaru, Dogaru și Iftime!

Ne pregătim acum pentru provocările Ligii a III-a și suntem hotărâți să continuăm pe drumul performanței.

Mulțumim tuturor celor care au fost alături de noi în această călătorie și promitem că vom lupta la fel de motivați și în Liga a III-a!, este mesajul CS Mdgidia, club sportiv care beneficiază de sprijinul Primăriei Medgidia.

Sursa foto: Facebook (CS Medgidia)

CS Medgidia a câștigat prima manșă a barajului de promovare în Liga a 3-a (VIDEO)