13:18 02 09 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă, debut cu dreptul în noul sezon

02 Sep, 2024 10:33 229 Marime text
În meciul Axiopolis Cernavodă - CSM Fetești s-au marcat patru goluri. Sursa foto: Facebook (Axiopolis Cernavodă)

În prima etapă din sezonul 2024/2025 al Ligii a 3-a, seria a treia, Axiopolis Cernavodă a înregistrat o victorie pe teren propriu, 3-1 (1-1) cu CSM Fetești.

Oaspeții au condus însă cu 1-0, prin golul lui Adrian Blidar, din startul partidei (minutul 4), însă Axiopolis a revenit grație reușitelor lui Teo Chirițoiu (40), Robert Ursache (46) și Alex Stoica (69).

Axiopolis Cernavodă a jucat în ultimele zece minute în inferioritate numerică, după eliminarea lui Alassane Diaby.

Șoimii câștigă prima etapă din sezonul 2024/2025

Felicitări jucătorilor și staff-ului tehnic!

Mulțumim suporterilor pentru prezența și încurajări!

Forza, Șoimii, este mesajul de pe pagina de Facebook a clubului din Cernavodă.

Celelalte două reprezentante ale județului Constanța în seria a treia a Ligii a 3-a, Gloria Băneasa și nou promovata CS Medgidia, au cedat cu același scor, 0-1, la debutul în noul sezon: Înainte Modelu – Gloria Băneasa 1-0 și SC Popeşti Leordeni – CS Medgidia 1-0.

Celelalte rezultate ale etapei:

Agricola Borcea – Progresul Fundulea  1-0
Recolta Gheorghe Doja – Dunărea Călăraşi 4-1.

CS Medgidia a pierdut cu scorul de 0-1 primul meci din Liga a III-a de Fotbal, după o prestație bună cu Popești Leordeni, echipă care se bate de 3 ani pentru promovarea în Liga a II-a.

Băieții noștri au avut 2 ocazii importante de gol în primele 15 minute ale partidei, însă nu au reușit să le fructifice. Medgidia a arătat un joc frumos, cu multă determinare, chiar și cu un om în minus pe teren, după eliminarea lui Octavian Ghenea în minutul ‘65.

“I-am felicitat pe băieți și le-am zis să ridice capul sus, pentru că la finalul partidei erau supărați. Suntem mulțumiți de prestația lor”, au spus antrenorii.

Pentru CS Medgidia urmează în etapa a doua încă o deplasare, pe terenul lui Progresul Fundulea, este mesajul CS Medgidia.

Sursa foto: Facebook (Axiopolis Cernavodă)

Egalitate în amicalul dintre Axiopolis Cernavodă și CS Medgidia (GALERIE FOTO)