01:28 27 09 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Halterofilii de la CSM Constanța, nouă medalii la Campionatul Național

19 Sep, 2024 16:38 546 Marime text
Dragoș Drăgulin și antrenorul Aurel Tătaru. Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Haltere)

Sportivii de la CSM Constanța au obținut nouă medalii (cinci de aur și patru de argint) la Campionatul Naționale de Haltere pentru tineret U23, de la Arad.

Ultimul sportiv al clubului de pe litoral care a urcat pe podium este Dragoș Drăgulin, care a obținut trei medalii de argint, la categoria 102 kg.

O evoluție foarte bună a avut Ercan Sali, la categoria 81 kg, care a cucerit 3 medalii, dintre care 2 de aur (la aruncat și la total) și una de argint (la smuls).

În prima zi, George Florea a concurat remarcabil, câștigând trei medalii de aur și devenind campion național la categoria 67 kg.

Următoarea competiție importantă pentru sportivii de la CSM Constanța sunt Campionatele Naționale U15 de la Bascov, programate în luna octombrie.

Halterofilii de la CSM Constanța sunt pregătiți de antrenorul Aurel Tătaru.