02:12 27 09 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Handbal CSM Constanța a învins Steaua București în Liga Zimbrilor

20 Sep, 2024 21:22 703 Marime text
Sursa foto: Facebook/CSM ConstanțaEchipa de handbal masculin CSM Constanța a câștigat cu scorul 34-29 la Chiajna, în fief-ul Stelei, și a bifat cea de-a treia victorie la rând în Liga Zimbrilor!

Potrivit CSM Constanța, după 19-15 la pauză, băieții și-au majorat avantajul în repriza secundă, când Ravnic, Szasz și Buzle au intrat cu forțe proaspete, iar CSM s-a dus la 7 goluri în minutul 47.

Vasile a reușit o nouă paradă și a marcat din poartă în poartă, cel de-al doilea gol al său!

CSM a rămas la timona partidei și a gestionat perfect finalul, pentru un succes fără emoții, aplaudat de fanii constănțeni care au susținut echipa în Sala Concordia!

Au evoluat: Vasile 14 intervenții, 2 goluri, Rusu - Aliokhin 4 goluri, Komogorov 4, Ravnic 4, Stankovic 4, Drăgan 4, Căbuț 3, Szasz 3, Mourino 2, Nistor 2, Buzle 2, Chikovani, Andrei, Ungureanu, Ștefan.

„Felicitări, jucătorilor și staff-ului! Mulțumim suporterilor pentru susținere! Urmează un nou meci în campionat, acasă, cu CSM București. Sâmbătă, 28 septembrie, de la 17.30! Hai, Constanța!“ - au precizat reprezentanții CSM Constanța