17:11 23 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Infrangere cu "cantec"

23 Feb, 2004 00:00 667 Marime text

VCM Piatra Neamt - VCM Midia Constanta 3-1

Voleibalistii de la VC Municipal Midia Constanta au pierdut, sambata, confruntarea sustinuta in deplasare la Piatra Neamt, cu formatia locala VC Municipal. La capatul a 79 de minute de joc efectiv, gruparea de pe litoral a pierdut cu 3-1. Intalnirea a fost una cu "cantec". In primul set, cele doua echipe s-au aflat pe rand la conducerea ostilitatilor, dar el a fost castigat de cea gazda, cu ajutorul arbitrilor. La scorul de 24-23 pentru VC Municipal Piatra Neamt, arbitrii Gheorghe Balhaceanu (tatal lui Florin, fostul jucator al echipei noastre) si Ovidiu Iliescu au dat cadou nemtenilor punctul decisiv, considerand ca in echipa noastra s-a facut dubla greseala. Au urmat minute de parlamentari. Acestea au facut ca, in setul al doilea, jucatorilor nostri sa le lipseasca total concentrarea. Drept urmare, l-au pierdut la un scor rar intalnit: 25-9. Punctul echipei noastre in acest meci a fost obtinut in setul al treilea, cand a castigat cu 25-22. Ultimul set a fost adjudecat de nemteni cu 25-21. "Sextetul" utilizat de antrenorul Romeo Enescu a fost urmatorul: Oros, Began, Halchin, Filip, Iancu, Voinea; Stoian - libero. Au mai intrat Parpala, Gavrila si Mihaila. Miercuri, de la ora 17.00, VCM va primi replica formatiei Dinamo Bucuresti, echipa care i-a "furat" pozitia a treia a clasamentului.