09:26 07 08 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Jocurile Olimpice Paris 2024 Pentru Ebru Bolat, din Constanța, competiția feminină de yachting s-a încheiat meritoriu (GALERIE FOTO)

06 Aug, 2024 10:00 528 Marime text

Sportiva constănțeană Ebru Bolat, din Constanța, a terminat întrecerea feminină de yachting de la Jocurile Olimpice Paris 2024 pe un onorant loc 23.

Prima participare românească în competiția feminină de yachting s-a încheiat meritoriu pentru Ebru Bolat.

În cursa 9, a fost pe locul 24. Vântul a fost cea mai mare problemă pentru sportive, sau mai bine zis absența lui. Patru din cele 5 zile de concurs, vântul nu le-a ajutat pe acestea să navigheze. Din acest motiv, organizatorii au decis anularea cursei 10.

Cu un număr net de puncte de 158, Ebru merită toate felicitările noastre pentru evoluții și locul 23.
Contează sentimentul de mulțumire și satisfacția unei participări la Jocuri. Motivația de a continua e și mai mare și mai intensă!

Mulțumim, Ebru! Ție și echipei tale!, este mesajul Comitetului Olimpic și Sportiv Român.

Ebru Bolat. Sursa foto: Facebook (Comitetul Olimpic și Sportiv Român)

Rezultat deosebit pentru Ebru Bolat, din Constanța, la yachting. „S-a întrecut pe sine“ (GALERIE FOTO)