18:58 22 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

LIVE TEXT Start cu goluri multe la EURO 2024. Germania a învins Scoția cu 5-1! (GALERIE FOTO)

14 Jun, 2024 22:12 843 Marime text

UPDATE 11:

Diferența de patru goluri pentru Germania este refăcută de Emre Can, care înscrie pentru 5-1 în minutul 90+3. Acesta este de altfel și scorul cu care s-a încheiat partida!

UPDATE 10:

Reușesc și scoțienii să marcheze în acest meci, în minutul 87, în urma autogolului lui Rudiger. Germania - Scoția 4-1!

UPDATE 9:

Fullkrug inroduce din nou balonul în poarta Scoției, în minutul 75, dar golul nu este acordat, pe motiv de ofsaid.

UPDATE 8:

În minutul 68, scorul a devenit 4-0 pentru Germania, marcând, cu un șut ca din tun, și Fullkrug, care a intrat pe teren în repriza a doua.

UPDATE 7:

A început repriza a doua.

UPDATE 6:

S-a încheiat prima repriză, Germania conduce cu 3-0!

UPDATE 5:

Scorul ia proporții în minutul 45+1, după ce Havertz a înscris din penalty. 3-0 pentru Germania, iar, la faza loviturii de la 11 m, Scoția a primit și cartonaș roșu, fiind eliminat
 Porteous, pentru fault la Gundogan.

UPDATE 4:

În minutul 25, arbitrul a acordat penalty pentru Germania, dar a revenit asupra deciziei, în urma analizei VAR.

UPDATE 3:

În minutul 19, Germania se desprinde pe tabelă, după golul lui Musiala. 2-0!

UPDATE 2:

Germania deschide rapid scorul, în minutul 10, prin Wirtz.

La 21 de ani și 42 de zile, Florian Wirtz a devenit cel mai tânăr jucător german care marchează la un Campionat European.

UPDATE 1:

Meciul a început.

Turneul final al Campionatului European de fotbal din Germania a început în această seară, 14 iunie 2024, fiind deschis de meciul din grupa A Germania – Scoția, care se joacă la Munchen.

La festivitatea de deschidere, un impresionant spectacol de sunet și culoare, a fost omagiat Franz Beckenbauer, legenda fotbalului german și mondial, care s-a stins din viață în luna ianuarie a acestui an. Trofeul EURO 2024 a fost adus pe teren de Heidi, soția regretatului fotbalist și antrenor.

Echipele de start în meciul de deschidere:

Germania (selecţioner: Julian Nagelsmann): Neuer - Kimmich, Tah, Rudiger, Mittelstaedt - Andrich, Kroos - Musiala, Gundogan, Wirtz - Havertz.

Rezerve: Baumann, Ter Stegen, Raum, Gross, Fullkrug, Fuhrich, Muller, Beier, Schlotterbeck, W. Anton, Sane, Henrichs, Koch, E. Can, Undav

Scoția (selecţioner: Steve Clark): Gunn - Ralston, Porteous, Hendry, Tierney, A. Robertson - McGinn, McTominay, McGregor, Christie - Che Adams.

Rezerve: Kelly, Clarck - Hanley, Shankland, Gilmour, Cooper, S. Armstrong, Morgan, Conway, Jack, McCrorie, McLean, Taylor, Forrest, McKenna

Sursa foto: Facebook (UEFA EURO 2024)