14:13 20 08 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Marilena Puică și Denisa Dumitru de la CSM Constanța, medaliate cu bronz la Râmnicu Sărat Beach Volleyball Open (GALERIE FOTO)

20 Aug, 2024 11:31 212 Marime text
Denisa Dumitru și Marilena Puică. Sursa foto: Facebook CSM Constanța Volei

CSM Constanța, reprezentată de voleibalistele Marilena Puică și Denisa Dumitru, a obținut prima medalie în circuitul de volei pe plajă din acest sezon.

La „Râmnicu Sărat Beach Volleyball Open”, desfășurat între 15-18 august 2024, perechea menționată a obținut medalia de bronz.

„CSM Constanța s-a impus în fața perechii Nemțanu/Moldoveanu cu 2-0, apoi cu 2-1 în fața perechii Panait/Stănescu urmată de o victorie 2-0 în fața perechii Răileanu/Milea ca mai apoi echipa noastră să cedeze în fața cuplului Stanciu/Ordean, de altfel campioanele turneului.

În meciul ce a contat pentru un loc pe podium, Mari și Denisa s-au impus în fața perechii Panait/Stănescu și au încheiat turneul pe locul 3. Este prima medalie în voleiul pe plajă în acest sezon pentru CSM Constanța. Pentru echipa noastră urmează turneul Brizo care se va organiza la Iași la finalul acestei săptămâni.

Felicitări, tuturor! Hai, Constanța!”, transmite CSM Constanța.