21:34 26 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Pavel a pierdut la Palermo

28 Sep, 2006 00:00 715 Marime text
Tenismanul constantean Andrei Pavel a fost invins de cehul Frantisek Cermak, venit din calificari, in primul tur al competitiei masculine ATP de la Palermo, in trei seturi, cu 6-3, 2-6, 7-5, dupa 2 ore si 8 minute de joc.Partida a fost continuata de la scorul 6-3, 1-3 pentru Cermak, dupa ce a fost intrerupta luni seara, din cauza ploii. Pavel a reusit sa-si adjudece setul secund cu 6-2, iar in setul decisiv era condus cu 4-2, cand a avut o spectaculoasa revenire, intorcand scorul de 5-4, cand a beneficiat si de doua mingi de meci. Cermak a egalat la cinci, iar apoi a reusit breakul, Pavel irosind doua mingi de a face 6-6 si a intra in tiebreak. Pentru participarea la turneul de la Palermo, Pavel s-a ales cu 5 puncte ATP si 3120 euro.