00:31 23 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

"Rechinii" au inghitit zece buzoieni si o Bunica

25 Oct, 2006 00:00 716 Marime text

Farul Constanta-Gloria Buzau 4-1

Farul Constanta a disputat ieri, la Sacele, prima partida a sa de Cupa Romaniei din acest sezon, contand pentru saisprezecimile de finala. Adversara, Gloria Buzau, formatie care evolueaza in esalonul secund romanesc. Meciul a fost dominat clar de catre constanteni, cei de la Gloria multumindu-se doar sa contraatace. Ca o urmare logica, a venit si primul gol, semnat de catre Decebal Gheara, in minutul 36. Acesta a patruns in careu, a sutat cu bolta si a inscris pentru 1-0 si cu ajutorul barei. In repriza secunda, Gurita a majorat scorul la 2-0, in minutul 69, pe fondul aceleiasi dominari "fariste". Atacantul constantean a intrat in careul advers si a sutat imparabil de la opt metri, invingandu-l pe portarul buzoian. Peste unsprezece minute, acelasi Gurita reuseste dubla, ducand scorul la 3-0 pentru Farul. "Rechinii" se dezlantuie si in minutul 83, Farmache rezolva ecuatia calificarii, inscriind pentru 4-0. Buzoienii au o tresarire de orgoliu si in minutul 86, reduc diferenta prin Bunica, care stabileste scorul final, Farul-Gloria Buzau 4-1. Formatia noastra merge astfel mai departe in optimile competitiei, acolo unde se va intalni probabil cu o echipa din Liga I.