11:44 22 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Rezultate CS Farul Constanța Luptătorul Ștefan Buruiană, aur la Cupa României (GALERIE FOTO)

31 May, 2024 09:44 904 Marime text

Luptătorul Ștefan Buruiană, de la CS Farul Constanța (antrenor, Grigore Gheorghe) a participat cu succes la Cupa României pentru juniori 2 (Under-17).

Întrecerea s-a desfășurat la Călărași, iar reprezentantul clubului de pe litoral a fost cel mai bun la categoria sa de greutate, cucerind medalia de aur.

La atletism, Craiova a găzduit Campionatele Internaționale ale României, iar sportivii de la CS Farul Constanța au obținut trei medalii, două de argint și una de bronz.

Astfel, Ioana Manoliu (antrenor, Carmen Botea) s-a clasat pe locul doi la săritura în lungime, iar același loc pe podium l-a ocupat Robert Sebastian Bârsă (antrenor, Carmen Botea), la 100 m, cel care a reușit astfel calificarea la Campionatul Balcanic din 25 - 26 Mai 2024 care se va desfășura la Izmir, în Turcia.

Medalia de bronz i-a revenit, la aruncarea ciocanului, lui Cristian Meheș (dublu legitimat CS Crișul Oradea – CS Farul Constanța; antrenori: Livia și Albert Meheș).

Sursa foto: CS Farul Constanța