19:25 22 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE România, în sferturi! Spectacol sportiv la Constanța, la finalele circuitelor mondiale de baschet 3x3 (GALERIE FOTO)

15 Sep, 2022 10:57 1329 Marime text

La Constanța, pe arena amenajată la City Park Mall, sunt în derulare finalele circuitelor mondiale de baschet 3x3 la tineret – FIBA 3x3 Nations League, atat la masculin cat si la feminin.

În întrecerea feminină, în grupa B, România a evoluat deja, înregistrând rezultatele: 10-20 cu SUA și 13-15 cu Franța.

Tricolorii vor susține primele partide diseară, în grupa A, după programul: ora 19.10 – cu Japonia, ora 21.00 – cu Mongolia. Băieții au nevoie de o singură victorie pentru a se califica în fazele eliminatorii.

Vă așteptăm să umpleți tribunele și astăzi, după atmosfera superbă pe care ați creat-o pentru meciurile fetelor!, este mesajul CSM Constanța, organizatot al evenimentului, cu susținerea Primăriei Constanța și al altor parteneri.

În perioada 17-18 septembrie, vor avea loc meciurile din cadrul finalei circuitului mondial FIBA 3x3 Women’s Series 2022.

Intrarea spectatorilor este liberă.

UPDATE:

Naționala masculină U-23 a României a înregistrat în cele două meciuri o înfrângere (16-18 cu Japonia) și o victorie (21-11 cu Mongolia U-21), succesul aducându-le tricolorilor calificarea în sferturile de finală.

În această fază, România va întâlni Israel, vineri, 16 septembrie, de la ora 18.05.