06:15 24 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Tenisul de masa feminin a triumfat si in Serbia

15 Feb, 2005 00:00 844 Marime text
Desfasurat in perioada 11.02-13.02 in localitatea Subotika, Openul Serbiei la tenis de masa pentru junioare si cadete a adus noi satisfactii delegatiei constantene. Astfel, in proba de simplu, Alexandra Chirametri a ocupat locul doi la finalul intrecerii, iar colega sa de club, Andreea Mamaliga s-a clasat pe treapta a treia a clasamentului. In concursul pe echipe, Romania a castigat intrecerea in componenta Andreea Mamaliga, Alexandra Chirametri (C.S Farul) si Cristina Kont (Bistrita). De asemenea, Alexandra Chirametri a castigat acest turneu in proba de dublu alaturi de reprezentanta gazdelor, Gabriela Feer. Un loc trei a fost obtinut si de dublul Ana Maria Sebe- Cristina Harici. In aceeasi perioada cu Openul Serbiei la feminine, la Medias s-a desfasurat o etapa din cadrul Diviziei A de tenis de masa masculin. Chiar daca antrenorii constanteni se asteptau la o evolutie superioara a baietilor la acest turneu care sa claseze echipa constanteana pe unul dintre primele doua locuri, acest lucru nu a fost posibil. In componenta Sorin Sabangeanu, Cristian Terzi, Cristian Peltecu si Alexandru Butic, C.S Farul a pierdut toate cele trei intalniri pe care le-a disputat, terminand concursul pe ultimul loc.