19:22 25 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Treziti dupa pauza

26 Apr, 2004 00:00 669 Marime text

HCM Constanta - HCM Piatra Neamt 34-27 (14-15)

Dupa un inceput de meci mai greoi, handbalistii de la HC Municipal Constanta s-au impus pana la urma in fata celor de la HCM Piatra Neamt intr-un joc din etapa a 11-a a Grupei valorice A. La pauza, oaspetii au condus cu 15-14, insa repriza a doua a fost la discretia constantenilor, castigatori in final cu 34-27. Golurile formatiei noastre au fost marcate de: Saulescu (4), Puscasu (1), Timofte (2), Buricea (3), Nicolae (5), Stavrositu (7), Toma (5), Tucanu (2), Sania (5). In urma acestui rezultat, formatia noastra ramane pe locul doi al clasamentului, cu 26 p, lidera fiind Dinamo Bucuresti, cu 29 p, invingatoare in aceasta runda cu 25-24 in deplasare, cu Uztel Ploiesti. In etapa viitoare, miercuri, constantenii si dinamovistii se vor duela in meci direct, in capitala.