21:23 22 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE. Simona Halep s-a calificat în finala turneului de la Roland Garros. Va fi în continuare lider mondial

07 Jun, 2018 16:09 3231 Marime text
Semifinala de la Roland Garros dintre Simona Halep şi Garbine Muguruza se dispută astăzi pe Philippe Chatrier.

Duelul Halep-Muguruza este programat înaintea celeilalte semifinale, în care se întâlnesc americancele Madison Keys şi Sloane Stephens, ale căror meciuri din sferturi au avut loc marţi.

Simona are nevoie de victorie în fața jucătoarei din Spania pentru a fi sigură că rămâne de primul loc în clasamentul WTA. Statistica este, însă, de partea ibericei, care conduce cu 3-1 la directe.

UPDATE. 1

Simona Halep conduce în primul set, scor 3-0

UPDATE. 2

Simona Halep s-a detașat la 5-0 în fața sportivei din Spania, garbine Muguruza.

UPDATE. 3

Simona Halep a câștigat detașat primul set în fața sportivei din Spania, scor 6-1.

UPDATE. 4

În setul al doilea meciul s-a echilibrat iar Garbine Muguruza a preluat conducerea, scor 2-1

UPDATE. 5

Simona Halep s-a calificat în finala turneului de la Roland Garros. A învins-o pe Garbine Muguruza, scor 6-1; 6-4. Rămâne în continuare lider mondial in clasamentul WTA.