12:20 27 08 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UTA Arad – Farul Constanța 1-1. „Marinarii” se întorc cu un punct, după un gol marcat în minutul 90+4

27 Aug, 2024 09:25 225 Marime text
UTA Arad - Farul Constanța. Foto: Farul Constanța

Meciul dintre UTA Arad și Farul Constanța care a încheiat etapa a 7-a a Superligii s-a încheiat cu scorul de 1-1.

Constănțenii au început foarte bine jocul de la Arad, însă, după patru situații de a marca la poarta lui Robert Popa, gazdele au deschis scorul, prin Van Durmen, la prima acțiune periculoasă.

În repriza a doua, Cristian Ganea a avut șansa egalării, dar șutul său din afara careului a lovit bara.

Farul a reușit să marcheze golul în minutul 90+4 prin Victor Dican, după o pasă a lui Denis Alibec.

Următorul meci al „marinarilor” este programat duminică, 1 septembrie, la Ovidiu, în fața celor de la CFR Cluj.

UTA - FARUL 1-1 (1-0)
Au marcat: Van Durmen 22 / Dican 90+4
Cartonașe galbene: Balașa 62, Dican 75, Grameni 81 / Omondi 66
Au evoluat - UTA (antrenor Mircea Rednic): R.Popa - Dozi, Conte, Paulolo, Trif (84 Mabea)  - V.Costache (60 Ghezali), Hrezdac (60 Cr.Mihai), Van Durmen, Fabry (79 Pedro) - Ezekiel (60 Kadiri), Omondi. Rezerve: E.Popescu - Benga, Rîpă, V.Cristea, Borcea, Cîmpanu, Dumiter.
Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Buzbuchi - M.Popescu, Bălașa, Gustavo (80 Sîrbu), Ganea - Grameni, Nedelcu (35 Dican), Vînă (80 Stoian) - Grigoryan (80 Doicaru), Rivaldinho (65 Alibec), Iancu. Rezerve: Ducan - Buta, Dănuleasă, Radaslavescu, N.Popescu.
Au arbitrat: Marcel Bîrsan (București) - Vasile Marinescu (București) și Mircea Orbuleț (București). Arbitru rezervă: Sorin Vădana (Cluj-Napoca)
Arbitru VAR: Cătălin Popa (Pitești - Argeș)
Arbitru AVAR: Ioan Corb (Satu Mare)
Observator arbitri: Octavian Șovre (Satu Mare)
Observator arbitri: Florin Bătrânu (Timișoara)