01:18 25 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Victorie in prelungiri

15 Apr, 2004 00:00 652 Marime text

Electrica Dobrogea Constanta - Laminorul Roman 1-0

Divizionara B de fotbal Electrica Dobrogea Constanta s-a impus ieri in prelungirile meciului cu Laminorul Roman, din etapa a 21-a a campionatului seriei I. Pe un teren greu, spectacolul nu avea cum sa fie prezent, astfel ca cei 100 de spectatori prezenti in tribune au putut vedea putine faze de poarta. Electrica a atacat, Laminorul s-a aparat. Zero ocazii in prima repriza. In minutul 66, Zamfirescu a avut o actiune personala, dribland trei adversari, dar a tras pe langa poarta din 6 m. Oaspetii au ramas in zece oameni prin eliminarea lui Campeanu (pentru doua "galbene"), dandu-i posibilitatea Electricii sa forteze marcarea golului. Sutul lui Gechereanu (87) a fost scos de portarul C. Manea de sub bara, insa golul a venit in prelungiri. C. Manea a iesit gresit la o minge, iar Zamfirescu (90+1) a marcat cu un sut pe langa el. Victorie cu 1-0, iar Electrica ramane neinfranta in retur. Electrica: Vlas - Grigorov, Lucan, V. Dragoi, Elca (82 Papazicu), Mihu - I. Posteuca (56 V. Roman), Gechereanu, Culeafa - P. Bogdan (67 Maciuca), S. Zamfirescu. Antrenor: C. Funda. Laminorul: C. Manea - Stangaciu, D. Marin, L. Cozma, Orghidan, Beldiman - Beceru, Bordianu, Pelin (79 Basascu) - Tapu (58 Andries), Campanu. Antrenor: G. Poenaru.