13:32 20 10 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Volei Meciul CSM Constanța - Corona Brașov, decis în setul decisiv, după o confruntare intensă (GALERIE FOTO + VIDEO)

20 Oct, 2024 09:49 353 Marime text
CSM Constanța a revenit după ce a fost condusă cu 1-0 și 2-1 la seturi. Sursa foto: ZIUA de Constanța
Etapa a treia a Diviziei A1 la volei, ediția 2024/2025, i-a adus ca adversară echipei feminine CSM Constanța, pe teren propriu, formația Corona Brașov, iar partida s-a încheiat cu succesul oaspetelor, scor 3-2, după un meci intens, cu răsturnări de situație, în care echipa de pe litoral, antrenată de Florin Voinea și Radu Began, a luptat până la final.

CSM Constanța a pierdut-o însă de timpuriu pe Alexandra Spînoche, căpitanul de echipă, care s-a accidentat grav la picior în primul set (la 11-6 pentru formația brașoveană).

Corona Brașov a condus cu 1-0 și 2-1 la seturi, dar CSM Constanța a revenit de fiecare dată și a împins meciul în decisiv. Aici oaspetele au condus cu 4-0, 5-1 și 8-2, după care formația de la malul mării s-a apropiat la 6-9, însă un punct contestat de tabăra constănțeană le-a dus în avantaj pe jucătoarele Coronei cu 10-6. Oaspetele s-au distanțat apoi la 14-10, ajungând la un punct de a închide partida. CSM Contanța a salvat o minge de meci, dar apoi Corona a făcut 15-11 și a câștigat.

Scor final CSM Constanța – Corona Brașov 2-3 (19-25, 25-22, 18-25, 25-20, 11-15).

CSM Constanța, înfrângere cu Rapid București, într-un meci cu două seturi încheiate cu 26-24! (GALERIE FOTO)