10:55 28 10 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschet CSM Constanța, eșec pe terenul liderului neînvins al Ligii Naționale

26 Oct, 2024 21:35 542 Marime text
Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Baschet)
Baschetbaliștii de la CSM Constanța au avut o misiune dificilă, astăzi, 26 octombrie 2024, pe terenul liderilor neînvinși ai Ligii Naționale.

CSM Constanța a cedat, scor 75-93, în meciul cu CSM CSU Oradea, după 35-48 la pauză.

Cu excepția primului sfert (14-30), băieții antrenați de Dan Fleșeriu și Octavian Boian au stat aproape de adversari, reușind să câștige sfertul secund (21-18) și să fie egalii vicecampionilor în sfertul al treilea (18-18). În ultimul sfert, la 74-83, echipa noastră a dat impresia că poate remonta, dar orădenii au gestionat mult mai bine ultimele minute, este mesajul CSM Constanța.

Principalul realizator al echipei constănțene a fost Monyea Pratt 17 puncte, 4 recuperări, 7 pase decisive, urmat de Allen 17p, 3 recuperări, 2 pase decisive, Philmore 12p, 2 recuperări, 3 pase decisive, Duffy 11p, 4 recuperări, 5 pase decisive, Andrieș 11p, 2 recuperări, 1 pasă decisivă, Baciu 7p, 6 recuperări, 1 pasă decisivă.

Au mai evoluat: Stevenson, Gribinic, Oprean, Jeles.

Săptămâna următoare, miercuri, 30 octombrie 2024, de la ora 21.00, CSM Constanța va juca un nou meci în FIBA Europe Cup, în deplasare cu Windrose Giants Antwerp, iar sâmbătă, 2 noiembrie 2024, va evolua pe teren propriu cu CSO Voluntari, în etapa a 7-a din LNBM.

CSM Constanța, eșec la scor cu Cholet Basket. Oaspeții au contat doar în ultimul sfert (GALERIE FOTO)