07:41 26 10 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FIBA Europe Cup CSM Constanța, eșec la scor cu Cholet Basket. Oaspeții au contat doar în ultimul sfert (GALERIE FOTO)

24 Oct, 2024 08:02 452 Marime text
Susținuți de 4.700 de spectatori în “La Meillerale”, liderii Grupei C au fost de neoprit. Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Baschet)
Echipa masculină de baschet CSM Constanța a pierdut în Franța, pe terenul lui Cholet Basket, în etapa a 3-a din grupele FIBA Europe Cup, scor 63-106 (la pauză 27-59).

Susținuți de 4.700 de spectatori în “La Meillerale”, liderii Grupei C au fost de neoprit și s-au impus clar în duelul cu echipa constănțeană, care au contat doar în ultimul sfert, câștigat cu 24-20.

Antrenorii Dan Fleșeriu și Octavian Boian au mizat pe: Allen 14 puncte, Andrieș 11, Stevenson 11, Gribinic 7, Duffy 7, Baciu 6, Pratt 4, Philmore 3, Oprean și Jeles.

În etapa următoare, CSM Constanța va juca în Belgia, miercuri, 30 octombrie 2024, de la ora 21.00, cu Giants Antwerp, care a cedat pe teren propriu, 67-89 cu Fribourg Olympic.

Până atunci, CSM Constanța are meci în Liga Națională, pe terenul vicecampioanei CSM CSU Oradea, sâmbătă, 26 octombrie 2024, de la ora 18.00.