13:29 23 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CSM Constanța ciclism Încă un titlu de campion național pentru Cristian Dicran Boiagian (GALERIE FOTO)

23 Jul, 2024 11:51 202 Marime text

După ce s-a impus la contratimp individual, ciclistul de la CSM Constanța Cristian Dicran Boiagian a câștigat apoi și proba de fond la categoria 11-12 ani, din cadrul Campionatului Național al României de Șosea pentru Copii!

Sportivul antrenat de Victor Bănescu obține astfel două medalii de aur la competiția desfășurată în centrul orașului Zărnești și pe șoseaua Plaiul Foii.

Antonia Maria Fulina, locul 4 la fond, locul 5 contratimp - copii B (11-12 ani) și Victor Gabriel Trandafir locul 22 fond, locul 28 contratimp - copii A (13-14 ani) au concurat și ei pentru CSM Constanța.

Drumul spre marea performanță este abia la început. Felicitări, tuturor și succes în continuare! Hai, Constanța!, este mesajul CSM Constanța.

Imaginile au fost preluate de pe pagina de Facebook „CSM Constanța Ciclism“ (Foto: Federația Română de Ciclism / Isfan Marius)

Mihnea Harasim și-a respectat blazonul și a câștigat Turul Clujului (GALERIE FOTO)