18:10 22 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Farul Constanța Bronz național pentru fotbalistele de la echipa Under-17

06 Jun, 2024 12:53 722 Marime text

Fotbalistele junioare Under-17 ale Farului Constanța au disputat, joi, 6 iunie 2024, la Alba Iulia, finala mică a Campionatului Național de la această categorie de vârstă.

Jucătoarele pregătite de Marius Soare au întâlnit în meciul pentru bronzul național formația CSS Târgoviște.

După ce la finalul celor 80 de minute regulamentare scorul a fost egal, 1-1, constănțencele au reușit să înscrie golul echivalent cu medaliile de bronz în prelungirile partidei.

Ambele goluri ale Farului U17 au fost înscrise de Nathalie Stoicescu, în minutele 3 și 93.

Pentru CSS Târgoviște a punctat Ilinca Fura, în min.31.

Pentru Farul U-17 au evoluat: Erika Văduva - Jeaqueline Craiovan, Sara Bortea, Teodora Vasile, Crina Băjenaru (83 Elena Rîpeanu) - Nathalie Stoicescu, Denisa Băcanu, Ana Maria Nastur - Violeta Bogos, Angelina Geambazu, Mădălina Barbu.

Rezerve neutilizate: Tizziana Hălăucă, Rebecca Battista, Ana Maria Roșu, Daniela Sandu, Andreea Roșian.

Sursa foto: Academia Hagi