23:16 01 09 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Farul Constanța – CFR Cluj 0-3. „Marinarii” suferă a patra înfrângere în acest sezon

01 Sep, 2024 20:56 221 Marime text

Farul Constanța a cedat pe teren propriu în meciul cu CFR Cluj, din etapa a 8-a din Superliga.

Ardelenii au câștigat la Ovidiu cu scorul de 3-0 și au administrat Farului cel de al patrulea eșec stagional.

Farul și-a creat cea mai mare ocazie în minutul 22, când Gabi Iancu a reluat peste poară din poziție excelentă. Peste cinci minute, CFR a deschis scorul prin Ciprian Deac.

După pauză, Ionuț Vînă a șutat peste poartă de la marginea careului și, asemenea scenariului din prima parte, clujenii au punctat din nou, după lovitura de cap a lui Leo Bolgado. Tabela a fost închisă în minutul 90+3 de kosovarul Korenica.

Farul Constanța va relua acțiunea din campionat peste două săptămâni, după pauza internațională. Trupa lui Hagi va merge la Ploiești pentru duelul cu Petrolul. De partea cealaltă, CFR Cluj va avea derby în „Gruia” cu FCSB.