15:39 30 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Farul Constanța, o victorie și o înfrângere cu Petrocub Hîncești, campioana Moldovei (GALERIE FOTO)

29 Jun, 2024 18:51 914 Marime text

Farul Constanța și Petrocub Hîncești, formație care a reușit eventul campionat-cupă în ultimul sezon din Moldova, au disputat astăzi, 29 iunie 2024, două jocuri de verificare, la baza sportivă a Academiei Hagi, de la Ovidiu.

Partidele s-au desfășurat pe durata a câte două reprize de câte 30 de minute (meciul 1), respectiv câte 35 minute (meciul 2), în care tehnicienii celor două formații au dorit să urmărească cât mai mulți dintre jucătorii aflați în lot.

Prima partidă i-a revenit Farului, cu 3-2, pe când în a doua partidă s-a impus partida de peste Prut.

Farul - Petrocub 3-2 (1-1)

Au marcat: Banu 15, Cocoș 59, Stoian 60 / Abagna 28, S. Plătică 41

Au evoluat:

Farul (manager tehnic, Gheorghe Hagi): Mușat - Sîrbu, Duțu, Gustavo - Grosu, Banu, Casap, Lazăr - Avramescu, Andronache, Bodișteanu. Au mai intrat: Răfăilă – Martinovic.

Petrocub (antrenor, Andrei Martin): Șamlemea - Zagladica, Mudrac, Borș - Pușcaș, Demian, V. Jardan, Melachie - Lupan, M.Plătică, Iosipoi. Au mai intrat: Covali, Razak - Ambros, I.Jardan, Olaynian, S.Plătică, Abagna, Lungu, Potîrniche.

Farul - Petrocub 1-2 (0-2)

Au marcat: Stoian 67 / S. Plătică 29, Jardan 35

Au evoluat:

Farul (manager tehnic, Gheorghe Hagi): Buzbuchi - Bălașa, Queiros, Dănuleasă - M. Popescu, N. Popescu, Vînă, Ganea - Grigoryan, Rivaldinho, Cojocaru. Au mai jucat: Ducan - Dumitra, Nedelcu, Martinovic, Cercel, Ciobanu, Grameni, Băsceanu, Aioanei, Doicaru, Cocoș, Stoian.

Petrocub (antrenor, Andrei Martin): Razak - Potîrniche, Mudrac, Melachio - I. Jardan, Lungu, Abagna, S. Plătică - Ambros, Lupan, Pușcaș. Au mai jucat: Șmalenea, Covali - Demian, Zagladica, Olaynian, Jardan, Iosipoi, Borș, Matheus.

În continuare, Farul mai are un amical cu Petrocub Hîncești, pe 3 iulie, de la ora 17.00 - în direct la Farul TV, iar pe 5 iulie, de la ora 18.00, va întâlni CSA Steaua.