20:22 14 09 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

LIVE TEXT. Handbal CSM Constanța, victorie confortabilă cu CSM Odorheiu Secuiesc (GALERIE FOTO)

14 Sep, 2024 17:47 272 Marime text
Handbal: CSM Constanța - CSM Odorheiu Secuiesc. Foto: ZIUA de ConstanțaEchipa masculină de handbal CSM Constanța susține sâmbătă, 14 septembrie 2024, meciul din etapa a treia a Ligii Naționale, întâlnind pe teren propriu, în Sala Sporturilor „Simona Amânar“ din Constanța, de la ora 18.00, CSM Odorheiu Secuiesc, formație nou promovată.

În clasament, CSM Constanța se află pe locul nouă, cu trei puncte (după o victorie, 32-28 în deplasare cu CSM Bacău, și o înfrângere, 26-34 acasă contra campioanei Dinamo), pe când formația oaspete ocupă ultimul loc, 14, fără niciun punct, pierzând ambele meciuri jucate până acum în acest sezon.

UPDATE: 1 ora 18.15

Meciul a început, oaspeții au avut primul atac, la capătul căruia au marcat.

UPDATE: 2 ora 18.30

În minutul 11, scorul este 9-5 pentru CSM Constanța.

UPDATE: 3 ora 18.36

S-a incheiat prima repriza, CSM Constanța conduce cu 19-11, diferența dintre cele două echipe fiind clară.

UPDATE: 4 ora 18.46

A început repriza a doua.

UPDATE: 5 ora 18.55

Diferența de zece goluri, 25-15, in favoarea CSM Constanța în minutul 37.

UPDATE. 6 ora 19.13

CSM Constanța a depășit granița celor 30 de goluri, în minutul 51 scorul este 31-21.

UPDATE: 7 ora 19.17

Fratii Szasz sunt adversari astăzi la Constanța și ambii au marcat.

UPDATE. 8 ora 19.24

Partida s-a incheiat, CSM Constanța a căștigat lejer, conform așteptărilor, la diferență de 13 goluri, scor 37-24 (19-11).

Sursa foto: ZIUA de Constanța

CSM Constanța câștigă în deplasare după o revenire spectaculoasă împotriva lui CSM Bacău!