15:28 30 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Luptătorii de la CSM Constanța au câștigat șase medalii la Cupa României (GALERIE FOTO)

30 Jul, 2024 13:28 187 Marime text
 Cupa României la lupte. Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Lupte)
Tg. Mureș a găzduit întrecerile Cupei României de lupte pentru seniori, competiție la care au participat 10 sportivi de la CSM Constanța.

Aceștia au avut evoluții apreciate de specialiști și au reușit să câștige 6 medalii, dintre care 1 de aur, 1 de argint și 4 de bronz.

Cea mai în formă sportivă de la CSM Constanța a fost Alexandra Voiculescu la categoria 53 kg. (antrenori Cornelius Trucmel și Alina Ivan), care și-a învins toate adversarele și s-a clasat pe primul loc, adjudecându-și Cupa României.

Medalia de argint a fost obținută de Daniel Sandu la categoria 65 kg (antrenor Marian Oancea).

Pe treapta a treia a podiumului au urcat, obținând medalii de bronz: Nicoleta Băjan, la categoria 50 kg (antrenori Cornelius Trucmel și Alina Ivan), Patricia Iurașcu, la categoria 53 kg (antrenor Georgios Papazou), Valentin Rusu la categoria 57 kg (antrenor Gheorghe Ciupercă) și Denis Chirică la categoria 86 kg. (antrenor Marian Oancea).

CSM Constanța, încă un titlu de campion european, prin Daniel Sandu, la Under-20 (GALERIE FOTO)