14:13 22 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Natație CSM Constanța, pe locul trei în clasamentul pe echipe, după Steaua și Dinamo, la Cupa României (GALERIE FOTO)

22 Jul, 2024 12:08 209 Marime text

Tinerii înotători de la CSM Constanța au încheiat în forță Cupa României pentru seniori, tineret și juniori 1 și 2, întrecere care s-a disputat la Tg. Mureș.

Sportivii clubului de pe litoral au avut evoluții foarte bune, câștigând numeroase medalii.

Și în ultima zi, Tudor Iordache a înotat la turație maximă, în proba de 100 m spate, adjudecându-și medalia de aur la juniori și argintul la tineret și seniori.

La 200 m liber, David Stoica a obținut bronzul la juniori și tot bronzul la 50 m fluture juniori.

Andrei Iașchiu a mai adăugat în palmares două medalii de bronz, la 400 m mixt tineret și seniori.

Pe prima treaptă a podiumului a urcat Alex Ivanof, la 50 m bras juniori și apoi, bronz la tineret.

În clasamentul celor mai bune performanțe, Tudor Iordache s-a clasat pe locul al doilea, iar în ierarhia pe echipe, CSM Constanța a ocupat poziția a treia, după Steaua și Dinamo.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Înot)

Tinerii înotători, pe podium la Cupa României. Brigitta Vass, record național! (GALERIE FOTO)