00:20 04 08 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE Probleme cu nocturna la meciul Farul Constanța - Poli Iași! Meciul a fost întrerupt 13 minute. Apoi furtuna a trimis jucătorii la cabine! (GALERIE FOTO)

03 Aug, 2024 21:59 344 Marime text

Meciul Farul Constanța – Poli Iași, din etapa a patra a Superligii 2024/2025, care se joacă astăzi, 3 august 2024, pe stadionul central al Academiei Hagi, de la Ovidiu, a fost întrerupt de arbitru în minutul 36, la scorul de 1-0 pentru gazde (Rivaldinho 34), din pricina unor probleme apărute la instalația de nocturnă, a cărei capacitate s-a diminuat, după stingerea mai multor becuri.

Pe când se aștepta remedierea (după mai multe minute), au început să se reaprindă câteva becuri, dar nocturna a picat apoi în totalitate pentru puține clipe. În cele din urmă, s-a reușit aprinderea aprinderea la întreaga capacitate a nocturnei.

Meciul s-a reluat după o întrerupere de 13 minute, problema rezolvându-se cu ajutorul unui generator.

Clubul gazdă avea termen 60 de minute să rezolve situația cu nocturna, dar, dacă se mai întrerupe o dată pe parcursul partidei, arbitrul poate opri definitiv meciul, Farul riscând să piardă partida la masa verde.

În minutul 45+11, Farul a marcat pentru 2-0, prin Iancu!

Ulterior, în minutul 45+13, Rivaldinho putea face dubla și duce scorul la 3-0, dar a tras în bară!

Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 2-0 pentru Farul.

UPDATE:

În minutul 65, meciul a fost oprit din nou de arbitru, care a trimis echipele la vestiare, din pricina ploii torențiale și a furtunii care au venit la Ovidiu!