15:21 16 10 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Rezultate CS Farul Constanța Luptătorul Gean Ali, campion național la juniori I (GALERIE FOTO)

16 Oct, 2024 12:30 236 Marime text
 Gean Ali. Sursa foto: CS Farul Constanța
Campionatul Național de Lupte rezervat categoriei de vârstă Juniori I U20, desfășurat la Călărași, le-a adus două medalii sportivilor de la CS Farul Constanșa, antrenați de Grigore Gheorghe.

Gean Ali a cucerit aurul, devenind astfel campion național, la categoria 130 kg, iar Andrei David Tudorache a obținut bronzul, la categoria 97 kg.

De asemenea, la Festivalul „Micul Luptător“, desfășurat la Buzău, sportivii de la CS Farul, însoțiți de antrenorul Gheorghe Grigore, au obținut un loc II, prin Scarlat Ionuț Marius, la categoria 28 kg, și un loc III, prin Gaboreanu Bogdan Nicholas, la categoria 34 kg.

La Bacău s-a desfășurat Campionatul Național de Box - Juniori I, iar sportivii de la CS Farul Constanța Samuel Emanuel Cioabă (la categoria 54 kg) și Darius Florin Sîrbu (la categoria 50 kg), însoțiti de antrenorul Ionuț Gheorghe, au ieșit vicecampioni ai României, obținând medalia de bronz.

Pe Lacul Siutghiol, Constanța,  s-a desfășurat Cupa Farul – Memorial „Ștefan Aftenie” ediția a IX-a, la care sportivii secției de kaiac-canoe a CS Farul s-au clasat de șase ori pe locul întâi, de șase ori pe locul doi și de șase ori pe locul trei, astfel:

Locul III Ceauș Darius Antonio – kaiac agreement

Antrenori : Gabriel Aftenie, Alina Chirilă.

Sportivi ai secției de atletism de la CS Farul au participat la Cupa Toamnei 2024, desfășurată la București. Aceștia au obținut următoarele rezultate:

Instructor sportiv: Bianca Șiangă.

La cea de-a XI- a ediție a Concursului Național de Gimnastică Aerobică ,,Cupa Iașului”, desfășurat la Iași, sportivii CS Farul au obținut următoarele rezultate:

Locul I Zelesneac Nadia Maria -individual feminin (9-11 ani)
Locul I Zelesneac Nadia Maria – mixt perechi (9-11 ani)
Locul I Zelesneac Nadia Maria/ Chiosea Natalis Georgiana – trio (9-11 ani)
Locul I Avram Sara Andreea (dublă legitimare It’s what I love – C.S.Farul Constanța) David Diana Ioana/Iancu Amalia/Vasilescu Antonia Ioana/Răileanu Roxana – grup (12-14 ani)

Locul II Porcus David Pavel/Dumitru Ioana Sophia – mixt perechi (12-14 ani)

Locul III Roibu Luca/ Pascu Emilia – mixt perechi ( 7-8 ani)
Locul III Roibu Luca – individual masculin ( 7-8 ani)
Locul III Ciurea Vlad Theodor – individual masculin (12-14 ani)
Locul III Porcus David Pavel/Dumitru Ioana Sophia/Mișu Rebeca Crina – trio (12-14 ani)
Locul III Chiosea Anastasia/ Bica Maria Irina/ Mihuță Andra Mihaela/Petru Karina Ana/ Iordan Andreea

Nicoleta Dendiu.

Cupa Farul „Memorial Ștefan Aftenie“, ediția a IX-a. Nume mari printre invitați. „Vremea nu ne-a stricat planurile!“ (GALERIE FOTO)