15:16 17 09 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Superliga 2024/2025 Farul Constanța, pe locul 13 după etapa a noua. Meciul următor, cu Sepsi OSK. Cât costă biletele de intrare

17 Sep, 2024 12:36 224 Marime text
Echipa de start a Farului din meciul cu Petrolul. Sursa foto: Farul Constanța
După nouă etape, Farul Constanța ocupă locul 13 în clasament, cu 9 puncte, având două victorii, trei egaluri și patru înfrângeri, golaveraj 9-12.

În runda a noua, campioana României din sezonul 2022/2023, a remizat pe terenul Petrolului Ploiești, scor 1-1.

Căpitanul Farului, Denis Alibec, a deschis scorul, în minutul 61, iar scorul final a fost stabilit de celălalt căpitan, Gicu Grozav, în minutul 84.

16. Gloria Buzău – 6p.

În etapa viitoare, Farul joacă pe teren propriu cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, duminică, 22 septembrie 2024, de la ora 16.00.

Meciul se joacă pe stadionul principal al Academiei Hagi, de la Ovidiu.

Prețul biletelor pentru acest meci este următorul: 100 de lei – Tribuna 1, 80 de lei – Tribuna 2 și 40 de lei – Peluze.

Biletele se pot achiziționa online, de pe site-ul bilete.ro, dar și din rețeaua de magazine bilete.ro: Germanos, Vodafone, Inmedio&Relay și Poșta Română.

Accesul fanilor în stadion va fi permis de la ora 14.30.

Copiii sub 7 ani, care nu ocupă loc, au intrarea gratuită însoțiți de un părinte care și-a achiziționat un bilet de intrare la acest meci.

Dacă părintele este însoțit de doi copii, acesta trebuie să mai achiziționeze un bilet.

Denis Alibec, căpitanul „marinarilor“, irezistibil cu Petrolul. Hagi - „Alibec e Alibec. A făcut diferența“ (GALERIE FOTO)