16:19 03 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Triatloniștii de la CSM Constanța, pe podium la Cupa Europeană de Juniori din Serbia (GALERIE FOTO)

03 Jun, 2024 10:35 517 Marime text

Sportivii secției de triatlon a CSM Constanța au participat la Cupa Europeană de Juniori de la Silver Lake (Serbia).

Carol Popa a încheiat concursul pe locul 4, în 27 de minute și 22 de secunde, iar Raul Petre s-a clasat pe locul 9, în 27.53, în timp ce juniorii 2 Gabriel Mihăilescu și Paul Galoiu nu s-au calificat în finală.

Carol a făcut risipă de energie la înot și la bicicletă, probe în care a avut primul și respectiv al doilea timp. La alergare, a pierdut secunde importante și astfel a încheiat în afara podiumului, dar rămâne în topul competițiilor de triatlon la care ia startul în acest an!

Raul a făcut o cursă foarte bună și este în progres. Cei doi au făcut echipă bună și la ștafetă mixtă, alături de Dea Blaga și Raluca Vîlcu, reușind să obțină locul 2 cu Team I Romania, în condițiile unei concurențe acerbe, cu 10 echipe la start, este mesajul CSM Constanța.

În finala fetelor, Amalia Singuran s-a clasat pe locul 25.

Sportivii antrenați de Cristian Doicescu și Gabriel Constantinescu continuă să se pregătească pentru competițiile următoare.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Triatlon)

Carol Popa și Raul Petre, irezistibili la Campionatul Național de Supersprint (GALERIE FOTO)